MARKVARTICE-historie/současnost neb Jára Cimrman by se divil

Pokec o čemkoliv a bez zábran
..about anything and without scruple

Moderátor: Admins

w
Morák pražský, věrný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od w » 29.11.2007, 10:16:39

w - domnělá teorie
Bylo nebylo městečko v německém pohraničí Marktredwitz no a tam se při místních volbách utkali o místo starosty dva sokové. Hlasy lidu však nerozhodli ani pro jednoho. Jak to známe i u nás, tak panovalo bezpráví a oba kandidáti se hádali který, že místo starosty obsadí. Pak přišel místní stařešina a der Druide a přinesl plán jak se rozhodne, který z těch dvou místo dostane. Oba kandidáti dostali v léno kus půdy a měli vystavět město a vést starostův úřad tam. Po deseti létech by je der Druid navštívil a oznámil by kdo vyhrál a kdo bude starostou Marktredwitze. I oba spěchali, jeden k Telči druhý k Třebíči a oba vystavěli město jehož jméno znělo jako jejich Německá domovina - Markvartice. Než uběhlo deset let der Druide zkonal a lidé si uvědomili jak je jim dobře a raději se přiklonili k tomu, že budou mít správní obvod v Oberfrankenu (jak je tomu koneckonců dodnes) a nikoho nad sebou ve vlastním městě. No a oba kandidáti čekali v Čechách - jeden u Telče a druhý kousek za kopcem u Třebíče. A pokud nezemřeli tak tam čekají dodnes.
Wenn ist das Nunstück
git und Slotermeyer?
Ja! Bayerhund das Oder
die Flipperwaldt gespuhrt!

Butch
Morák markvartický
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Butch » 29.11.2007, 10:31:16

w - to se mi nějak nezdá...proč by z Germany šli takovou dálku až na nehostinou Vysočinu, neřeknu že by se jednalo o Markvartice u Děčína(to je z Germany relativně kousek) a ty druhé jsou u Jičína, to dejme tomu taky....nicméně tato teorie je zajímavá, ale musím říct toto: "bádej W, bádej"

w
Morák pražský, věrný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od w » 29.11.2007, 10:40:02

to byl jen první pokus.... Leč neboj myslím, že jsem na stopě něčeho velkého....:)
Wenn ist das Nunstück
git und Slotermeyer?
Ja! Bayerhund das Oder

Butch
Morák markvartický
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Butch » 29.11.2007, 12:52:03

w píše:to byl jen první pokus.... Leč neboj myslím, že jsem na stopě něčeho velkého....:)
chválím tě za iniciativu a budeš kandidátem na zisk titulu CMv*, kterým se budeš moci honosit za nickem.

* CMv - Kandidát Markvartických věd

Klára
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klára » 29.11.2007, 13:40:10

Ty jo tohle už začíná být docela dobrá haluz :oD :oD
A mě teda ty Markvartice pronásledují kamkoliv se hnu (začínám se bát, že na mě zapůsobila tahle davová psychóza :o))

Třeba teď o víkendu jsem byla na exkurzi v severních Čechách a první věc co na mě vybafla v muzeu bylo toto:

Obrázek

a pod tím stálo:
"Nejstarším erbovním znamením Markvarticů byla lvice, později lev. ..."

(je to trochu rozmazané... já to nefotila :o))

Pak vlezu semka a Butch už má v podpisu pro jistotu znaky všech možnejch Markvartic :oD

Pravda...tohle nemá s Markvarticemi o kterých se tu mluví asi žádnou souvislost, když ty založili Heralticové nebo kdo a navíc jsou na Vysočině, zatímco majetky Markvarticů jsou (byly) v severních Čechách (viz třeba ty Markvartice u Děčína)...ale začíná to být docela legrace, tak jsem se chtěla podělit...

Butchi, bádáš moc pěkně... historky o tom, jak asi vznikla jména těch dvou inkriminovaných Markvartic (jestliže s nimi Markvarticové nemají tedy nic společného) jsou dost povedené... ;o)

A na závěr jen malinké upřesnění...to, že děčínské Markvartice jsou původem německé, není tak úplně pravda... - podle jedné z teorií, ke které se historici přiklánějí, byli Markvarticové původem domácí (česká) šlechta, nástupci Charvátů...
(blízkost německých hranic je ovšem samozřejmě ovlivnila - viz jméno zakladatele rodu Markvarta - typicky německé)
"So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past."

Obrázek

last.fm

Petr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 29.11.2007, 14:05:34

Butch píše:Slávku: věř že pod dohledem Doc. Dr. Petra Vlasáka CSMo, CMv... tu hlavu mít zamotanou nemohu...
Butchi Cassidy stara stanova kuze, tak takle bysme nebyli rudi bratri!
Dyz fidim tydlencto tituly, tak si predstavuju nakyho kokota s vobrovskou hlavou.
A za prvy, ty si vrchni Markva-stopar, nova, zatim neznama, konkurence S+S (sverak-smoljak).
A za druhy, ja zadny vedeni, i kdyz ho mam nekdy sakra dlouhy, ale v tydle dobrodruzo risky ekspedici, NEPREBIRAM, maximalne asistent vrchniho stopare nebo spis pod-asistent (to jak koukam na tu konkurenci novejch a novejch badatelu)
Jasny?!
Howk
btw-mas pekny erby:)
btw2-kandidujes na suplik roku (zalozen sice mnou, ale to jen s toho dufodu, ze tys mel tremu, prijit rovnou a natvrdo s takovouchle velkou feci)

Butch
Morák markvartický
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Butch » 29.11.2007, 15:07:25

Děkuji Klárce za velice kreativni a informačně obsáhlý vstup, rád bych tě jmenoval mým konzultantem. (P.S.: jeden erb mi tam chybí a to Markvartice u Jičína)

Děkuji Petrovi za nominaci na titul "Šupík roku" a neboj ani jeden titul nikde nezveřejním....snad jen až tě jako badatele budu představovat před vyprodanou Lucernou při nějakém z našich seminářů

slavek

Příspěvek od slavek » 29.11.2007, 18:49:44

Markvartice vlastně založil Glen..:o) S

Petr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 29.11.2007, 19:10:01

slavek píše:Markvartice vlastně založil Glen..:o) S
pockej pockey, to by byla uz pekna sekyra, ponevadz juz posledne v Brne to za nas zatah v hospode Geary
ze zde pritomnych badatelu nebyl sice pritomen nikdo, pokud pominu sebe jako podrztasku
ale na druhou stranu, esli zrovna tendle Geary nejni nejakej pokracovatel toho prvniho Marka, co guardoval place...
:P

Iris
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iris » 29.11.2007, 19:42:02

Petr píše: ze zde pritomnych badatelu nebyl sice pritomen nikdo, pokud pominu sebe
No dovol, kolego !

Petr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 29.11.2007, 20:47:40

Iris píše:
Petr píše: ze zde pritomnych badatelu nebyl sice pritomen nikdo, pokud pominu sebe
No dovol, kolego !
a ty ses nakey badatel-ka???
kde mas nakou teorii ci aspon stopu nebo pidi-stopicku?!
:P

Klára
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klára » 29.11.2007, 21:17:10

Butch píše:Děkuji Klárce za velice kreativni a informačně obsáhlý vstup, rád bych tě jmenoval mým konzultantem. (P.S.: jeden erb mi tam chybí a to Markvartice u Jičína)
Jak je vidět, musím se tady v "naší" badatelské obci vyvarovat dvoj(či více)smyslných výrazů, poněvadž by mě nějaký vážený kolega-rejpálek =) mohl chytat za slovíčko. =)
Výrazem "všech možnejch" bylo samozřejmě myšleno "různých", příp. "rozličných", či jiné vhodné synonymum a ne "všech, které jsme zatím objevili" (jeden nikdy neví, kde se ještě vyloupnou, že... :o)) :oP =P
hehe...

Každopádně se obávám, že funkce konzultantKY (;o)) nejsem zatím hodna...ale třeba vypátrám něco převratného, abych se zasloužila :o)

Akorát se začínám bát, abych nepátrala moc, nezačlo mě to moc bavit a markvartická recese neskončila nakonec jako téma mé bakalářky, protože mě nic jiného nenapadne :oD :oD
To už by nebyla taková legrace...
"So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past."

Obrázek

last.fm

Iris
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iris » 29.11.2007, 21:20:26

k tomu, aby byl člověk skutečným "badatelem" potřebuje čas a nadšení, nadšení by mi nechybělo, jen tím časem žel poslední dobou nedisponuju ... takže se můžu pyšnit jen markvartickou oslavnou básní, řadou teorií psaných "pod lavicí" a "první pomocí" poskytnutou Butchovi v Náměšti, když pochyboval o svém duševním zdraví ;-))

nicméně připomenout se snad můžu :D

a nebudu se ptát, jakou teorií/stopičkou přispěl zatím náš CMv Petr :)))))

Ježkovyvoči, Klárko - představa takovýhle bakalářky mě hodně baví :D

Butch
Morák markvartický
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Butch » 30.11.2007, 07:11:11

Kláááárkooooo já ti s tou bakalářkou pomůžu jako markvartický dohled!!!!

w
Morák pražský, věrný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od w » 30.11.2007, 11:50:00

ROFFL
Wenn ist das Nunstück
git und Slotermeyer?
Ja! Bayerhund das Oder

Odpovědět